XISBIGA MIDNIMADA IYO HORUMARKA JSL EE KULMIYE

 



 



Ref. No: _XK/XGX/0042252/2017 April 15th, 2017


Ku: Cabdiqaadir Daahir Ojor = Borama =

Ku: Axmed Maxamed Cilmi = Borama =

Ku: Maxamed Sh. Muuse Cumar = Borama =

Ku: Sahra Aw Cilmi Maxamuud = Borama

Ku: Deeqa Faarax Cadaawe = Borama =

Ku: Safiya Cabdi Nuur = Borama =

Ku: Cabdiraxmaan Yuusuf Cabdi = Borama =

Ku: Yuusuf Nuur Muuse = Borama =

Ku: Axmed Xasan Aadan = Borama =

Ku: Maxamed Aadan Suldaan = Borama =

Ku: Maxamed Siciid Aadam = Borama =

Ku: Cabdirisaaq Axmed Ibraahim (Doob) = Borama =

Ku: Cumar Muuse Qalinle = Borama =

Ku: Cabdiraxmaan Muxumed Rooble = Borama =

Ku: Cabdisalaan Dayib Cilmi = Borama =

Ku: Axmed Xuseen Samaale = Borama

Ku: Cabdiqaadir Faarax Xasan = Borama =



Og: Guddida Fulinta ee xisbiga KULMIYE = Hargiesa =



Ujeeddo: Magacaabista Guddida Fulinta xisbiga KULMIYE ee Gobolka Awdal.



Kadib markii aan arkay muhiimadda dhismaha Guddida Fulinta Gobolka Awdal ee xisbiga KULMI YE u leeyahay hawlaha iyo habsami-u-socodka abaabulka xisbiga, waxa maanta oo ay bishu tahay April 15th, 2017 loo magacaabay xubnaha hoos ku qoran in ay noqdaan Guddida Fulinta Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.



1. Cabdiqaadir Daahir Ojor In maanta laga bilaabo uu ahaado Guddoomiyaha Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

2. Axmed Maxamed Cilmi In maanta laga bilaabo uu ahaado Guddoomiye Ku Xigeenka Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

3. Maxamed Sh. Muuse Cumar - In maanta laga bilaabo uu ahaado Xoghayaha Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

4. Cabdiraxmaan Yuusuf Cabdi - In maanta laga bilaabo uu ahaado Guddoomiyaha Garabka Dhallinyarada Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

5. Sahra Aw Cilmi Maxamuud - In maanta laga bilaabo ay ahaato Guddoomiyaha Garabka Haweenka Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

6. Deeqa Faarax Cadaawe - In maanta laga bilaabo ay ahaato Guddoomiye Ku Xigeenka Garabka Haweenka Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

7. Safiya Cabdi Nuur - In maanta laga bilaabo ay ahaato Afhayeenka Garabka Haweenka Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

8. Yuusuf Nuur Muuse - In maanta laga bilaabo uu ahaado Madaxa Xidhiidhka Komishanka Doorashooyinka Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

9. Cumar Muuse Qalinle - In maanta laga bilaabo uu ahaado Madaxa Xidhiidhka Gobolka iyo Degmooyinka xisbiga KULMIYE ee Gobolka Awdal.

10. Maxamed Aadan Suldaan - In maanta laga bilaabo uu ahaado Madaxa Xidhiidhka Saxaafadda iyo Warbaahinta Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

11. Maxamed Siciid Aadam In maanta laga bilaabo uu ahaado Madaxa Arrimaha Bulshada Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

12. Cabdirisaaq Axmed Ibraahim (Doob) - In maanta laga bilaabo uu ahaado Madaxa Siyaasada iyo Nabadgalyada Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

13. Axmed Xasan Aadan In maanta laga bilaabo uu ahaado Madaxa Abaabulka iyo Wacyigalinta Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

14. Cabdiraxmaan Muxumed Rooble In maanta laga bilaabo uu ahaado Madaxa Dhaqaalaha Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

15. Cabdisalaan Dayib Cilmi - In maanta laga bilaabo uu ahaado Ku Xigeenka Madaxa Arrimaha Bulshada Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

16. Axmed Xuseen Samaale In maanta laga bilaabo uu ahaado Ku Xigeenka Madaxa Xidhiidhka Gobolka iyo Degmooyinka xisbiga KULMIYE ee Gobolka Awdal .

17. Cabdiqaadir Faarax Xasan In maanta laga bilaabo uu ahaado Ku Xigeenka Madaxa Xidhiidhka Komishanka Doorashooyinka Gobolka Awdal ee xisbiga KULMIYE.

Waxa aan u rajaynayaa masuuliyiinta magacyadoodu kor ku xusan yihiin in Alle ku asturo, kuna guuleeyo gudashada masuuliyadda ka dhalanaysa xilalkooda heer Gobol ee xisbiga KULMIYE.



ALLAA MAHAD LEH



Muuse Biixi Cabdi

______________________________________________

Guddoomiyaha Xisbiga KULMIYE